Steinkjer tok en komfortabel seier over nedrykksklare Drøbak/Frogn lørdag. Det var ett kraftig svekket Drøbak/Frogn som kom til Guldbergaunet og som ikke bød hjemmelaget på stor motstand. Kun noe spede forsøk med ujevne mellomrom var det bortelaget bød på under 90 minutter og SFK vant relativt komfortabelt 4-0 etter 2 mål i hver omgang. Først scoret Høgaas på et langt gjennomspill i bakrom. Høgaas kjemper seg forbi sin forsvarsspiller og banker ballen bak Granstad. 2-0 kommer på en fin kontring. Sagøy holder på å rote bort ballen på egen halvdel, men Ovesen får klarert i retning Bye som blir feid i bakken av en motstander, men ballen fortsetter i retning Høgaas på kanten. Han avanserer inn i feltet og finner Myrslo på bakerste som setter inn 2-0 fra 7 meter. SFK hadde flere muligheter til å øke før pause, men lyktes ikke.
2. omgang med to halvsjanser til bortelaget før SFK tok over og Bye gjør 3-0 etter 56 min. Myrslo har vandret over på venstre, og Ovesen spiller vegg med Myrslo og kommer seg ned til dødlinja, innlegget flikkes i mål av Bye ved nærmeste stolpe. Etter dette dør kampen litt ut og ingen av lagene skaper noe spesielt av sjanser. SFK øker til 4-0 når Lundereng spiller vegg med Sagøy på midten. Og slår videre på Rishaug som flikker igjennom Bye, avslutningen går på keeper, via en motstander og videre mot mål. Ender med at Myrslo får pirket ballen over streken. Etter dette er begge lagene i at kampen og sesongen skal ta slutt og det skjer så å si ingenting på Guldbergaunet de siste 20 minuttene.
Med seier over Drøbak/Frogn havnet SFK på 29 poeng og siden resultatene i de andre kampene hvor lag som kunne bli beste 12er i sin avdeling gikk SFK sin vei, endte SFK som beste 12er i 2.divisjon og berger plassen hvis Fredrikstad rykker ned til Adeccoligaen. Da må FFK2 ned i 3.divisjon og beste 12er, som er SFK, vil beholde plassen i 2.divisjon.